Ezekből adódóan sószobák és sókamrákat alakítanak ki
Ezeknek különféle jótékony hatásai vannak a szervezetre, sok egészségügyi probléma kezelésére lehet felhasználni.
A sószappan de leginkább a fürdősó felhasználásával fürdőkúrát is vehetünk ami méregtelenít, ellazít és megnyugtat. Ezenfelül bőr, mozgásszervi, reumatikus, neurológiai problémákra és nőgyógyászati fertőzések ellen is hatásos. A sószappan inkább hatásosabb arcápolásra, bőrfeszesítésre, miteszeres bőrre és ezek mellett ekcémára, allergiára, herpeszre és gombás fertőzésekre. Ha egyébb fájdalomcsillapításra lenne szükségünk alkalmazhatunk parajdi sópárnát is, amelyet hidegen vagy melegen is használhatunk. A párnát érdemes félévente kicserélni. A sót inhalálással is alkalmazhatjuk ezáltal elősegítve a légzést azzal, hogy a gyulladások során feloldja az orr és egyéb melléküregbe lerakódott váladékot.
Mind ezeken felül a só az emésztéshez és a tápanyagok felszívódásához a szervezetben szükséges lehet. Erősíti a csontozatot és csökkenti a veszélyét a visszerek és a hajszálerek megrepedését.
Vannak olyan gyermeknevelő intézmények (bölcsöde, óvoda, ...), melyekben sószobák találhatóak. A fiatalkorúak fejlődő szervezetére különösképpen jó hatással vannak az ilyen helyiségek. Az idősebbeknek elsősorban az asztmásoknak érdemes sólámpát használni és éjszakára égve hagyni.
A lyoni szakács világbajnokságon a magyar szakácsok parajdi sóval főztek. A parajdi sót Erdélyből szállítják ezáltal környezet barátabb megoldásokkal jár, mint a Himalája sóé amit Pakisztánból és Afganisztánból szállítanak. Ha mértékkel fogyasztjuk akkor nem okoz vérnyomás illetve veseproblémákat, mivel nátrium-kloridot tartalmaz ami önmagában tiszta só. Jellegzetes szürke színét az őstengeri iszap okozza.
József, Erzsébet, Dózsa György és a Telegdy-bányában.
A parajdi sót (bár ekkor még nem így hívták) már I. István sószállító hajói szállították 1003-tól a Maroson. A régebbi időkben annyira értékes volt székelyföldön az ottani só, hogy Luxemburgi Zsigmond a földesuraknak megtiltotta a földjükön való sóbányászatot. Ezután II. András egy törvényt hozatott miszerint a Székelyek és a Szászok évente mindössze háromszor vihettek haza magukkal sót az ottani bányákból.
Parajd neve a sóbányája és a gyógyhatású sókészítményei miatt vált híressé.
A só védi a sejteket és a bőrt. Szükséges a rák kezelésében és megelőzésében és szüksége van a vesének is sóra mert különben elsavasodik.
Adalékanyagoktól mentes, magas ásványianyag-tartalmú, vegyes szemcseméretű étkezési só.
Adalékanyagoktól mentes, magas ásványi anyag tartalmú, vegyes szemcseméretű étkezési só.